سایت در حال بروزرسانی می باشد !

در یادها بمانید
88170866

آیا خرده فروشان آینده هنوز به فروشگاه نیاز دارند؟

آیا خرده فروشان آینده هنوز به فروشگاه نیاز دارند؟

چکیده :

در این مقاله با به اشتراک گذاری فلسفه استراتژیک برندهایی مانند اپل ، ایکیا و لورا اشلی، آینده خرده فروشی فیزیکی را بررسی می کنیم. آیا فلسفه خرده فروشی در آینده کاملا تغییر می کند و آیا نیازی به فروشگاه های فیزیکی در آینده حس می شود ؟

مقدمه :

با ظهور دنیای دیجیتال و حضور خرده فروشان آنلاینی که روز به روز کار خود را گسترش می دهند ، همیشه ذهن مدیران خرده فروشی درگیر این موضوع بوده که آیا در آینده لزومی به وجود فروشگاه های فیزیکی و مغازه های متعارف فعلی هست یا خیر ؟

در سال 2018 ، تعطیلی فروشگاه ها و چالش مدریتی در نام های بزرگی مانند House of Fraser ، Poundworld ، Maplin و Toys R Us به این صنعت نشان داد که دیگر هیچ خرده فروشی دارای حاشیه ایمن نیست.

بر اساس داده های مرکز تحقیقات خرده فروشی ، چالش های سهمگین خرده فروشی در سال 2018 بر اشتغال 46،014 نفر در این بخش تأثیر گذاشته است. این رقمی است که پیش از آن   فقط دو بار در تاریخ صنعت خرده فروشی ارقام در مرتبه بالاتری قرار گرفته است و در سال 2012 به 48142 و در سال 2008 به 74539 رسیده بود.

با وجود این نابودی و تاریکی ، یک روش برای خرده فروشی به خوبی کار می کند – رویکرد “خرید” در حجم بالا ، فروش با سود کم “که توسط فروشگاه هایی مانند آلدی و لیدل بسیار تأثیرگذار اجرا می گردد.

اما گزینه دیگری برای خرده فروشانی که نمی خواهند به جنگ قیمت های کف بروند ، چیست؟

راه حل این خرده فروشان تبدیل شدن به مقصدی برای ارائه تجربه لذت بخش خرده فروشی به مشتریان است.

 

آیا خرده فروشان آینده هنوز به فروشگاه نیاز دارند؟

یادگیری از اپل

اپل تجربه های خوبی را در خرده فروشی ارائه می دهد ، اما در یک زمان به نظر رسید که فروشگاه های آن برای آینده متفاوتی از خرده فروشی سازماندهی می شوند ، این زمانی بود که جان بروت ، مدیر اجرایی سابق تسکو و خرده فروشی دیکسون ، معاون ارشد خرده فروشی آن شد.

بروت در زمان های سخت در کمک به خرده فروشان بیمار موفق بود ، اما این کار را با اجرای مدل های خرده فروشی قدیمی انجام داده بود.

هرکدام از کارفرمایان سابق او سرپا هستند و وجود دارند ، بخشی از آن به دلیل نفوذ او بود ، اما استراتژی ای که او قبلا استفاده کرد ابتکاری نبود.
استراتژی اپل این بود:
“از آنجا که فروشگاه های اپل به مقصدی برای تجربه خرده فروشی تبدیل می شوند ، نیازی به استفاده از املاک وسیع ندارند”

اپل به سرعت این موضوع را تثبیت کرد و در عرض شش ماه ، با استناد به عدم تطابق فرهنگی ، از جان بروت جدا شد. این شرکت فناوری به یک متخصص خرده فروشی گرفتار در گذشته احتیاج نداشت – یا او را نمی خواست – بلکه دنبال کسی بود که حضورش اپل را به آینده هدایت کند.

جانشین بروت ، آنجلا آهرانتس (که از ماه آپریل سر کار آمده است) ، قصد دارد املاک خرده فروشی اپل را به دورنمایی از میدان های شهر تبدیل کند – چشم انداز آینده نگری که سلف او یعنی بروت فاقد آن بود.

از آنجا که فروشگاه های اپل به اهدافی برای تجربه کردن خرده فروشی تبدیل می شوند ، نیازی به استفاده از املاک در حجم وسیع ندارند.

در بازاری که برندی مانند Carphone Warehouse در بیش از 700 فروشگاه به اوج خود رسیده است ، استراتژی فعلی خرده فروشی اپل تفاوت زیادی بین مدل های عملیاتی گذشته و آینده را نشان می دهد. این نشان می دهد که خرده فروشان به فروشگاه ها احتیاج دارند اما نه به تعداد شعب زیاد آن.

آینده فروشگاه های فیزیکی

به همین ترتیب ، مالک برند لورا اشلی ، قرار است 40 فروشگاه فیزیکی در انگلیس را تعطیل کند.

“کار ما در این مورد به نمایش گذاشتن نام تجاری ماست – فرقی نمی کند که مشتریان ما به صورت آنلاین یا آفلاین خرید کنند. ما فقط می خواهیم آنها از برند ما الهام بگیرند “

در همین حال ، مانند اپل ، استراتژی ایکیا نیز در ایجاد فروشگاه های خرده فروشی متمرکز است.

تجربه خرید ایکیا معطوف به این است که به مشتریان نشان دهد زندگی چگونه می تواند باشد.

نمایشگاه های آن به عنوان دروازه ای برای ورود به رویای ایکیا عمل می کنند و نیروی کار آن به طور فزاینده ای در حال استفاده از فناوری برای تحقق این رویا است.

بخش آشپزخانه ایکیا بهترین مثال در این مورد است. رایانه ها و متخصصان طراحی آن در آنجا هستند تا آشپزخانه مشتری را به آشپزخانه ای تبدیل کنند که لحظاتی قبل در نمایشگاه آن را دیده اند.

آیا خرده فروشان آینده هنوز به فروشگاه نیاز دارند؟

نقشی برای فروشگاه ها

آمازون اخیراً شروع به رقابت با فروشگاه های فیزیکی کرده است ، اما از آنجا که فروشگاه های زیادی را نیز همزمان به صورت فیزیکی احداث می کند ، می تواند آینده خرده فروشی را دچار سو تفاهم کند.

فروشگاه آمازون گو با تکنولوژی و نه با پرسنل انسانی تأمین می شود و برای مشتریان یک تجربه خالی و تحقق ناپذیر را به همراه دارند.
منطقی نیست که آمازون سعی کند مدل بدون خطای خود را در یک فروشگاه فیزیکی قرار دهد.
قدرت مغازه ها و فروشگاه های فیزیکی در ایجاد تجارب انسانی به پرسنل شان بستگی دارد که با حجم وسیع املاک و محصولات این خرده فروشان آماده ارائه خدمت به مشتریان هستند.

“فناوری و پرسنل می توانند مشتریان را به سمت تجارب خرده فروشی در فروشگاه ها سوق دهند که برای همین احداث شده اند .”

بنابراین تمرکز مدیران باید بر کمک به کارمندان باشد تا بتوانند با استفاده از فناوری های جدید شیوه کار خود را در فروشگاه ها تغییر دهند.
کارکنان خرده فروشی باید برای آینده آماده باشند زیرا با گذشت زمان یا شغل آنها از بین می رود یا نقش آنها تغییر می کند.
بنابراین ، آیا خرده فروشان به فروشگاه نیاز دارند؟ البته که همینطور است.

اما تعریف اینکه یک فروشگاه چیست – و توسط چه افرادی اداره می شود – باید تغییر کند.

منبع :

فهرست مطالب

دسته بندی مطالب
بایگانی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *